Art Office | wynajem dzieł sztuki, sprzedaż obrazów, wystrój biura, obrazy do biura

Wynajem dzieł sztuki

Internetowa galeria sztuki – sprzedaż obrazów, grafik i rysunków

pl / en

obraz w biurze, wystrój wnętrza, sala konferencyjna

Jak dobrać obraz do wnętrza – 5 pytań które pomogą dokonać wyboru

Zanim zdecydujemy się na wybór danego dzieła sztuki warto zadać sobie kilka pytań pomocniczych, które ułatwią podjęcie decyzji

1. Dynamika, relaks a może bajka?

Jedną z podstawowych kwestii jaką musimy przeanalizować przy doborze obrazu to rola jaką ma on odgrywać. Czy ma pomóc w relaksie, oderwaniu się od natłoku codziennych myśli i obowiązków – czy wręcz odwrotnie, może potrzeba nam czegoś dopingującego do działania. Brak takiej analizy, lub błędne rozpoznanie mogą prowadzić do tego, że w biurze powiesimy obraz zbyt absorbujący, który zamiast dawać nam energię do pracy, sprawi że będziemy wciąż odpływać do świata marzeń i tracić koncentrację.

2. Praca, sypialnia czy jednak kuchnia?

Rozważenie wyboru prac pod kątem miejsca w którym się znajdą ściśle wiąże się z poprzednim zagadnieniem – tj. emocji jakie wywołuje dzieło. Zbyt realistycznie malowana martwa natura, zawierająca apetyczne owoce, wisząca w sypialni – zamiast do krainy snu może przenieść nas do lodówki.

3. Z ramą czy bez?

Obraz bez ram ma zupełnie inny charakter i działanie. Jest bardziej studyjny, żywy, jakby przed chwilą został zdjęty ze sztalugi. Rama nadaje powagi, buduję atmosferę i działanie obrazu, ale równocześnie zwiększa dystans. Kiedyś był to element obowiązkowy, ale dziś jej obecność wcale nie jest oczywista.

4. Obraz idywidualista czy kolektyw?

Kolejnym zagadnieniem, jakie pojawia się przy doborze obrazu to pytanie czy chcemy mieć jedno duże płótno, czy może kilka mniejszych, które stworzą zamkniętą całość. Interesującym rozwiązaniem może być także dyptyk lub tryptyk.

abstrakcja, nowoczesny obraz, biuro

5. Zakup czy wynajem?

Poszukując obrazu do domu lub biura często jedynym rozpatrywanym wariantem jest zakup. Tymczasem obecnie bardzo dynamicznie rozwija się rynek wynajmu dzieł sztuki. Decyzja o wynajmie często mało popularna może okazać się znakomitym rozwiązaniem. Odpowiedzi na poprzednie pytania mogą być w praktyce dosyć trudne. W sztuce nic nie jest oczywiste a działanie obrazu jest zarazem bardzo silne i subtelne. Praca, która zdawała się być dynamiczną i pozytywną przy dłuższym kontakcie może okazać się zbyt ciężka a nawet przygnębiająca. Idealnym rozwiązaniem jest połączenie obu wariantów – tj. wynajęcie pracy np. na rok i potem w zależności od tego czy działanie obrazu jest zgodne z oczekiwaniami – zakup albo wymiana pracy.

private equity, sztuka, obrazy, biuro