Art Office | wynajem dzieł sztuki, sprzedaż obrazów, wystrój biura, obrazy do biura

Wynajem dzieł sztuki

Internetowa galeria sztuki – sprzedaż obrazów, grafik i rysunków

pl / en

obraz do biura, nowoczesny, abstrakcyjny

Sztuka w przestrzeni biurowej jako istotny element zarówno dla pracownika jak i pracodawcy.

Otoczenie i przestrzeń kształtują nasze emocje i zachowania – dlatego staramy się dbać, żeby nasz dom wyglądał jak najlepiej i otaczamy się miłymi, dla naszego oka, obrazami. Osoby mające statyczną pracę spędzają niemal 8 godzin dziennie w jednym pomieszczeniu – to daje 40 godzin tygodniowo i ponad dwa tysiące godzin rocznie. Na co można patrzyć przez 2000 godzin? Czy jako jeden w wariantów wybrać sztukę? Jakie to może wywołać efekty?

Zależność pomiędzy sztuką a jakością pracy należy rozpatrywać nie tylko z punktu widzenia pracownika i komfortu pracy, ale warto również zwrócić uwagę na wydajność pracy i efekty, a zagadnienia te to zakres kompetencji menadżerów, ale nie tylko. Dynamiczny rozwój działów HR (human resources) wiąże się ze wzrostem znaczenia czynnika ludzkiego na rynku pracy. To ludzie stanowią o sile danej organizacji – niezależnie od tego, czy będzie to kilkusetosobowa załoga potężnego, międzynarodowego koncernu, czy nieduży zespół raczkującego start-upu. Po kilkudziesięciu latach rozwoju systemu rynkowego w Polsce – strategia zatrudnienia skoncentrowana na szybki efekt, oparta na krótkoterminowej kalkulacji zaczyna ustępować miejsca rozważnemu zarządzaniu kadrami, gdzie na zysk spogląda się w ujęciu długookresowym. Przyjmując taką perspektywę, warto odnieść się do badań i ustaleń naukowców, a te wskazują na bardzo pozytywną rolę sztuki w podnoszeniu produktywności i kreatywności pracownika.

obrazy do biura, malarstwo olejne, dekoracja wnętrza, wystrój biura, dekoracja

Obraz Henryka Laskowskiego w biurze warszawskiej kancelarii


Wyniki badań przeprowadzonych przez Amerykański Komitet Biznesu na rzecz Sztuki (BCA) wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Profesjonalnych Doradców ds. Sztuki wskazują, że praca w bezpośredniej bliskości sztuki pomaga obniżyć poziom stresu w pracy – tak reaguje 64 proc. badanych. Równocześnie nawet u 77 proc. z grupy badanych osób kontakt ze sztuką pozytywnie wpływa na otwartość i łatwość wyrażania własnej opinii, co bezpośrednio przekłada się na kreatywność pracownika i całego zespołu. Do podobnych wniosków doszli naukowcy ze Szkoły Psychologii Uniwersytetu Exeter w Wielkiej Brytanii – którzy stwierdzili, że efektywność osób, które wykonują pracę w pomieszczeniach, gdzie umieszczono dzieła sztuki wzrasta o 17 proc.

Sztuka w biurze, w kancelarii w studiu projektowym – to niewątpliwie dobre rozwiązanie – zarówno jeśli chodzi o jakość pracy pracowników jak i wyniki firmy.

©Art Office Sp. z o.o.