Art Office | wynajem dzieł sztuki, sprzedaż obrazów, wystrój biura, obrazy do biura

Wynajem dzieł sztuki

Internetowa galeria sztuki – sprzedaż obrazów, grafik i rysunków

pl / en

Obraz olejny malowany na zamówienie – ciekawa koncepcja warta rozpatrzenia przy dekoracji wnętrz

Wynajem i kupno obrazów to najwygodniejszy sposób zdobycia dzieła sztuki. Ale co zrobić w sytuacji kiedy chcemy mieć całkiem nowy obraz? Obraz na zamówienie to ciekawa alternatywa wobec kupna gotowej pracy z galerii. Zdjęcie bliskiej osoby, ukochanego zwierzaka, działki, czy pluszaka z dzieciństwa – to świetne pomysły na obraz.  Wybór obrazu do salonu lub kuchni to moment kiedy musimy zdecydować – czy chcemy kupić gotowe dzieło, czy decydujemy się na utrwalenie na płótnie naszego pomysłu. W społeczeństwie pokutuje wiele mitów związanych ze sztuką. Wiele osób błędnie zakłada, że obraz na zamówienie wyklucza prawdziwą sztukę a prawdziwy artysta nie tworzy w ten sposób. Kłam tego typu rozumowaniu zadaje choćby słynna „Firma portretowa” Witkacego. Witkacy nie bał się malować na zlecenie a jego portrety na zamówienie to bezdyskusyjne dzieła sztuki.

obraz na zamówienie

Witkacy  Typ A – portretu

Jak zamówić obraz?

Nie każdy kto proponuje namalowanie obrazu na zamówienie wart jest naszego zaufania. W tej dziedzinie aż roi się od nieprofesjonalnych wykonawców. W internecie pojawia się sporo amatorskich i półamatorskich ofert. Jak w takim razie rozpoznać solidnego malarza, który namaluje nam to czego oczekujemy? Zacznijmy od podstaw – wykształcenie. Mimo że studia na Akademii Sztuk Pięknych nie są doskonałe to należy pamiętać, że oznaczają około 8-10 lat nauki warsztatu. Oprócz pięciu lat studiów artysta musi malować latami przed akademią, aby zdać pozytywnie egzamin wstępny. Osoby nieprofesjonalne często nie piszą nic o swoim artystycznym wykształceniu, lub piszą bardzo ogólnie „maluję od dziecka”. Kompetentny profesjonalista nie będzie miał problemu z tym, aby przedstawić swoje wykształcenie. Świetną wizytówką danego artysty jest także jego portfolio. Czy malował już na zamówienie? Jak wyglądają jego inne prace.

Obraz ze zdjęcia – dobry pomysł na pracę malarską

Obraz malowany ze zdjęcia wcale nie musi oznaczać przemalowywania zdjęcia na płótno. Obraz na zamówienie Tomasza Pilikowskiego czyli obraznamiare.pl to przykład artysty, który wychodzi daleko poza odmalowywanie czy przemalowywanie zdjęcia. Profesjonalny artysta to osoba która potrafi podejść twórczo do zlecenia. Dobry malarz nie tylko zrozumie koncepcję klienta ale także będzie potrafił twórczo ją rozwinąć. Bardzo istotne też przy malowaniu na przykład obrazu do salonu jest to aby dokładnie ustalić poziom twórczej interpretacji zdjęcia. Decydując się zamówić obraz olejny warto ustalić czy możliwe są (a jeśli tak to w jakiej liczbie) korekty powstającego obrazu w trakcie.

fot2