Art Office | wynajem dzieł sztuki, sprzedaż obrazów, wystrój biura, obrazy do biura

Wynajem dzieł sztuki

Internetowa galeria sztuki – sprzedaż obrazów, grafik i rysunków

pl / en

Obrazy z kwiatami – koncepcja warta uwagi przy projektowaniu salonu lub biura

róże, kwiaty, obraz, biuro, projektowanie wnętrz

Obraz Henryka Laskowskiego w wystroju warszawskiego biura

Sztuka w projektowaniu wnętrz

Projektując mieszkanie coraz częściej zwracamy się do fachowców. Projektowanie naszych domów to nie tylko luksus dla wybranych, ale trend, który zyskuje na popularności. W porównaniu z rynkiem mieszkaniowym projektowanie przestrzeni biurowych wypada jeszcze lepiej. Polacy zdają sobie sprawę z tego, że przestrzeń w której pracują to część tożsamości wizualnej firmy, czyli jeden z ważnych filarów budowania marki. Poprawia ona postrzeganie firmy wśród pracowników, a także buduje jej obraz u kontrahentów i partnerów. Nie od dziś wiadomo, że jak Cię widzą tak Cię piszą.

kwiat, grafika, obraz do salonu, niebieski

Eliza Kopeć, Kwiat

Obrazy z kwiatami

Projektanci wnętrz, często uzupełniają swoje projekty o sztukę. Malarstwo i kwiaty to idealny mariaż – dopełnienie projektu wnętrza. Kwiaty, mimo swojej urody w historii malarstwa nie do razu miały prawo być głównym tematem obrazu. Jeszcze w czasach średniowiecza i renesansu były one jedynie tłem w scenie przedstawianej przez malarza. Same w sobie uznane za mniej ważne musiały jedynie wspierać wymowę ważniejszych wątków na płótnie. Trend ten powoli jednak ulegał zmianie. Z uwagi na ogromny potencjał stawał się on dla artystów coraz bardziej istotny. Gra świateł, barw, kształtów która jest immanentną cechą kwiatów to znakomita droga aby opowiadać o świecie, o miłości, namiętności i pięknie.

tulipany, kwiaty, obraz, sztuka, do salonu

Beata Murawska, Tulipany

Kwiaty jako temat malarski

Z czasem kwiaty zyskały podmiotowość w malarstwie – po osięgnięciach impresjonizmu i pracach takich jak Słoneczniki Vincenta van Gogha nikt już nie śmie kwestionowac kwiatów jako głównego tematu malarskiego. W magazynach Art Office można znaleźć mnóstwo prac poświęconych temu tematowi. Kwiaty maluje też współczesna malarka Beata Murawska. Są to prace intrygujące a wręcz hipnotyzujące. Kwiaty na jej obrazach to nie kilka roślin w wazonie, ale całe pola kwiatowe. Tworzą na płótnach rodzaj mozaiki. Prace utrzymane w ciepłej kolorystyce budują przed widzem kobierce z kwiatów. Duża ich ilość może powodować w pierwszej chwili wrażenie abstrakcji, która działa wielością plam barwnych. Jednak przy uważniejszym przyjżeniu się pracy widać wyraźnie, że to są pieczołowicie namalowane kwiaty, z których każdy jest inny i ma swój niepowtarzalny wygląd.

obraz olejny, magnolia, kwiat, natura, do salonu

Magdalena Laskowska, Magnolia