Art Office | Sztuka na sprzedaż, obrazy do salonu i innych wnętrz

Wynajem dzieł sztuki

Internetowa galeria sztuki – sprzedaż obrazów, grafik i rysunków

pl / en

henryk laskowski, obraz surrealistyczny, eleganckie biuro, wnętrze biura z obrazem

Obrazy do biura to całe spektrum możliwości.

Jak z klasą urządzić salę konferencyjną, gabinet, jak subtelnie poprawić nastrój kancelarii prawnej? Jak zaingerować w przestrzeń, aby nabrała smaku? Pewnym i sprawdzonym rozwiązaniem jest sztuka – jej oczywistym przedstawicielem w architekturze wnętrz jest obraz. Olej na płótnie – już same te słowa wprowadzają atmosferę sztuki. Lniane płótno rozciągnięte na krosnach – blejtram pokryty farbą olejną, nakładaną za pomocą techniki impastu to idealna droga do tego aby na odbiec myślami od stresujących zadań, znaleźć spokój ducha i wzmocnić się wewnętrznie nie wychodząc z biura.

obrazy do biur, obraz na płótnie, ręcznie malowany

Obraz Kasi Banaś w przestrzeni biurowej

Nie tylko obraz.

Sztuka w biurze nie musi oznaczać jedynie obrazu w ramach – grafika, rzeźba to bardzo ciekawa alternatywa dla malarstwa. Delikatna kreska ołówka, magiczne pociągnięcia pióra to bezpośredni kontakt z ruchem dłoni artysty – idealny pomysł na wystrój biura. Spokojniejsze kolory grafik i rysunków działają bardziej subtelnie niż wyrazista barwa farb olejnych. Nowoczesne biuro to często stonowana, stalowa kolorystyka, proste linie, geometryczne kształty – z taką przestrzenią idealnie komponuje się grafika i rysunek, znakomicie ją dopełniając.

Trzeci wymiar sztuki w biurze

A gdyby tak połączyć spokojne kolory z bardziej zdecydowanym działaniem? Jaka sztuka pasuje do industrialnego wnętrza? Jak dopełnić projekt biura w którym panuje tzw. brutalizm, tj. biura gdzie specjalnie odsłonięto ceglaną ścianę lub które działa powierzchniami niewygładzonego betonu? Naturalną odpowiedzią będzie obraz olejny o charakterze abstrakcyjnym lub ekspresyjnym. Tylko mocny gest może stawić czoła wyrazistej architekturze. Obok obrazu taką siłę ma jeszcze rzeźba. Tu działanie jest o tyle ciekawe, że nie ingeruje ona w kolor pomieszczenia, ale działa kształtem. Projektując przestrzeń, planując zakup lub wynajem dzieł sztuki do biura lub kancelarii warto wziąć pod uwagę ogrom możliwości jakie daje rzeźba.

obraz w biurze, nowoczesne wnętrze biura, biuro z obrazami

Obraz Magdaleny Laskowskiej w holu recepcyjnym

Oczywiście nie jest ona wcale konkurencją dla klasycznych obrazów olejnych na płótnie. Tym co najlepiej podkreśla siłę danej przestrzeni to udany mariaż obrazu z rzeźbą. Należy pamiętać że mamy tu do czynienia z efektem synergii – dwa plus dwa równa się nie cztery a pięć albo sześć!