Art Office | wynajem dzieł sztuki, sprzedaż obrazów, wystrój biura, obrazy do biura

Wynajem dzieł sztuki

Internetowa galeria sztuki – sprzedaż obrazów, grafik i rysunków

pl / en

surrealizm, sztuka polska, biuro, firma

Obrazy do biura to całe spektrum możliwości.

Jak z klasą urządzić salę konferencyjną, gabinet, jak subtelnie poprawić nastrój kancelarii prawnej? Jak zaingerować w przestrzeń, aby nabrała smaku? Pewnym i sprawdzonym rozwiązaniem jest sztuka – jej oczywistym przedstawicielem w architekturze wnętrz jest obraz. Olej na płótnie – już same te słowa wprowadzają atmosferę sztuki. Lniane płótno rozciągnięte na krosnach – blejtram pokryty farbą olejną, nakładaną za pomocą techniki impastu to idealna droga do tego aby na odbiec myślami od stresujących zadań, znaleźć spokój ducha i wzmocnić się wewnętrznie nie wychodząc z biura.

kasia banaś, sztuka w biurze, obraz do biura, kolor, pejzaż

Nie tylko obraz.

Sztuka w biurze nie musi oznaczać jedynie obrazu w ramach – grafika, rzeźba to bardzo ciekawa alternatywa dla malarstwa. Delikatna kreska ołówka, magiczne pociągnięcia pióra to bezpośredni kontakt z ruchem dłoni artysty – idealny pomysł na wystrój biura. Spokojniejsze kolory grafik i rysunków działają bardziej subtelnie niż wyrazista barwa farb olejnych. Nowoczesne biuro to często stonowana, stalowa kolorystyka, proste linie, geometryczne kształty – z taką przestrzenią idealnie komponuje się grafika i rysunek, znakomicie ją dopełniając.

Trzeci wymiar sztuki w biurze

A gdyby tak połączyć spokojne kolory z bardziej zdecydowanym działaniem? Jaka sztuka pasuje do industrialnego wnętrza? Jak dopełnić projekt biura w którym panuje tzw. brutalizm, tj. biura gdzie specjalnie odsłonięto ceglaną ścianę lub które działa powierzchniami niewygładzonego betonu? Naturalną odpowiedzią będzie obraz olejny o charakterze abstrakcyjnym lub ekspresyjnym. Tylko mocny gest może stawić czoła wyrazistej architekturze. Obok obrazu taką siłę ma jeszcze rzeźba. Tu działanie jest o tyle ciekawe, że nie ingeruje ona w kolor pomieszczenia, ale działa kształtem. Projektując przestrzeń, planując zakup lub wynajem dzieł sztuki do biura lub kancelarii warto wziąć pod uwagę ogrom możliwości jakie daje rzeźba.

Oczywiście nie jest ona wcale konkurencją dla klasycznych obrazów olejnych na płótnie. Tym co najlepiej podkreśla siłę danej przestrzeni to udany mariaż obrazu z rzeźbą. Należy pamiętać że mamy tu do czynienia z efektem synergii – dwa plus dwa równa się nie cztery a pięć albo sześć!