Art Office | wynajem dzieł sztuki, sprzedaż obrazów, wystrój biura, obrazy do biura

Wynajem dzieł sztuki

Internetowa galeria sztuki – sprzedaż obrazów, grafik i rysunków

pl / en

wieżowiec, warszawa, biuro, prestiż, obrazy, sztuka

Przestrzeń biurowa to miejsce, gdzie potencjał zgromadzony w pracownikach przekłada się na wymierne efekty. Jest wiele sposobów na to aby owe efekty maksymalizować – można działać bezpośrednio zwiększając efektywność pracowników poprzez szkolenia, integrację, motywowanie, ale można działać też w sposób bardziej subtelny – poprzez kształtowanie przestrzeni biurowej. W czasach gdy na rynku dominować zaczyna pracownik, pracodawcy dbają o każdy element wizerunku, tak aby przyciągnąć do siebie coraz bardziej wymagające kadry.  Czyste biuro i darmowa kawa to dziś zdecydowanie za mało.

Trendy w projektowaniu przestrzeni biurowej wyznaczają korporacje, które są w awangardzie jeśli chodzi o stosunki między pracownikami – np. Google. Jednym z coraz popularniejszych rozwiązań, które jednak w polskiej przestrzeni biurowej nadal należy uznać za nowatorskie są specjalne strefy relaksu, tzw. strefy chillout – miejsca gdzie można oderwać się od pracy np. rozgrywając mecz ping-ponga, czytając, rozmawiając ze współpracownikami lub nawet śpiąc.

obraz w recepcji, obraz do biura, przestrzeń reprezentacyjna, meble

Obraz Igora Yelpatova w recepcji warszawskiej kancelarii

Ciekawym rozwiązaniem na poprawę jakości przestrzeni biurowej jest personalizacja mebli – czyli taki ich dobór aby każdy pracownik poczuł że podkreślają one jego indywidualność i bycie niepowtarzalną częścią zespołu. Coraz więcej też biurach koloru zielonego. Rośliny, często egzotyczne, są obecnie bardzo popularne.

Firmy prześcigają się w pomysłach, nieraz bardzo ekstrawaganckich na oryginalność w aranżacji przestrzeni. W tej pogoni łatwo zapomnieć o najważniejszej przyczynie zmian – chodzi przecież o jakość pracy i dobre samopoczucie pracowników. Tymczasem jest rozwiązanie ponadczasowe, które działa na wszystkich płaszczyznach – poprawiając jakość pracy i samopoczucie wpływa na wzrost wydajności pracy pracowników oraz buduje korzystny wizerunek przedsiębiorstwa.

oryginalne obrazy, nowoczesny obraz, biuro, wnętrze

Rola sztuki – np. obrazów w aranżacji biura rośnie także z innego powodu. Obecnie coraz częściej odchodzi się od idei pracy w tzw. open space’ach – które oferują bardzo mało komfortu – problemem są choćby rozmowy między pracownikami. Przedsiębiorstwa masowo wyprowadzają się z nich do biur z klasycznymi kilku osobowymi pokojami. Open space’y z uwagi na brak ścian nie stawiały większych wymagań przed architektami wnętrz, tymczasem praca w mniejszych pomieszczeniach to konieczność zagospodarowania znacznej ilości ścian. Dobrze namalowany obraz stanowi w takich sytuacjach rozwiązanie idealne i ponadczasowe.