Art Office | wynajem dzieł sztuki, sprzedaż obrazów, wystrój biura, obrazy do biura

Wynajem dzieł sztuki

Internetowa galeria sztuki – sprzedaż obrazów, grafik i rysunków

pl / en

Tak o wystawie Kamilii Guzal-Pośrednik i Pawła Pośrednika w naszej galerii pisał 15 lat temu portal Artinfo.pl :

Galeria Art Office do 7 stycznia 2005 prezentuje ciekawą wystawę małżeństwa artystów – Kamili Guzal – Pośrednik i Pawła Pośrednika.

Wernisaż wystawy Kamili Guzal Pośrednik i Pawła Pośrednika w galerii Art Office, 2005.
Wystawa zatytułowana „Ogrody i Wyspy” oparta jest na kontrastach. Pani Kamila tworząca w batiku, prezentuje prace pełne ciepła i energii. Są one zestawione z oszczędną w kolorze serią olejnych pejzaży zimowych Pawła Pośrednika.
Ten zimowy krajobraz i ciepły batik tworzą swoiste „ogrody zimowe”.

„Tytułowe wyspy odnoszą się do batików tworzonych przez Kamilę Guzal. To wyspy szczęśliwe – pełne nasyconych kolorów, ciepła i radości tworzenia. Batik to przecież pradawna indonezyjska technika ręcznego barwienia i zdobienia tkanin. Prace te mają w sobie coś z kobiecego usprawiedliwienia – wprawdzie tworzę, ale zajmuję się rodzajem „prac ręcznych” – barwię materiał, wykonuję żmudną, kameralną, „domową” robotę.
(…) Paweł Pośrednik w swoich obrazach olejnych przedstawia ogrody. Artysta pokazuje tylko fragmenty ogrodów – pnie drzew, które wtapia w idealnie białe, choć nie pozbawione faktury tło.”

Na wystawie szczególną uwagę zwraca malarstwo Pawła Pośrednika. Znając dotychczasowe prace artysty, nie trudno zauważyć jego nowy rozdział w twórczości. Prezentowane obrazy są zupełnie nowym podejściem, inspirowanym malarstwem K. Malewicza. Stanowią poskromienie koloru. Surowy pejzaż zimowy staje się pretekstem do zwrócenia większej uwagi na aspekty geometryczne i kompozycyjne malarstwa. 

Werniżsaż wystawy Kamili Guzal-Pośrednik i Pawła Pośrednika, artyści przed obrazem w galerii

Goście na wernisażu w galerii Art Office

Wystawa Kamili Guzal i Pawła Pośrednika w galerii Art Office