Ta strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji.

Prawie 2 mln zł za obraz Ewy Juszkiewicz na aukcji w Sotheby’s

16 października 2021

Obraz Ewy Juszkiewicz sprzedany za prawie 2 miliony złotych na aukcji w Londynie

Ewa Juszkiewicz, Maria ( według Johannesa Cornelisa Versproncka ), olej/płótno, 130×100

Prawie 2 mln zł za obraz Ewy Juszkiewicz na aukcji w Sotheby’s!

We czwartek 14 października miał miejsce spektakularny sukces polskiej artystki,  istotny także dla całego naszego rynku.
Na aukcji w londyńskiej Sotheby’s sprzedano obraz Ewy Juszkiewicz z 2013 roku pt. Maria ( według Johannesa Cornelisa Versproncka ), za rekordową cenę 352 800 GBP , niemal 2 mln zł wraz z opłatą aukcyjną, przy estymacji między 30 000 – 40 000 GBP świadczy to gwałtownym wzroście zainteresowania na światowym rynku sztuki pracami polskiej artystki.

Ewa Juszkiewicz zaczynała karierę w warszawskiej galerii Lokal_30 prowadzonej przez Agnieszkę Rayzacher, dzięki jej wieloletniej reprezentacji artystka stała się jedną z gwiazd światowych galerii – Gagosian i Almine Rech i z nimi może wiązać obecne sukcesy na rynku sztuki.

Warto zauważyć z jakimi wzrostem cen mamy do czynienia, w maju tego roku na aukcji w Desie Unicum obraz z tego samego roku, w zbliżonym formacie ( 130×85 ) pt. Oko,  sprzedany za 220 tys zł. Jest to kwota zbliżona do estymacji rekordowej pracy.

Kolejne emocje przed nami, już dzisiaj ( 16.10 ) na aukcji w Christie’s pojawi się obraz Ewy Juszkiewicz z 2014 roku.