Ta strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji.

Rekord aukcyjny Teresy Pągowskiej w Desie Unicum.

27 listopada 2020

Na wczorajszej aukcji „Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy po 1945″ za rekordową sumę 472 000 zł zakupiono wspaniały obraz pt. Magiczna Grupa II Teresy Pągowskiej z 1979 roku, co jest rekordem sprzedaży prac tej artystki. Prace Teresy Pągowskiej notują stały wzrost w ostatnich latach a przypomnijmy, że jeszcze w 2005 roku nieco starszy obraz ( 1974 ) podobnej wielkości , został sprzedany za 67 000 zł.   ( https://galeria.agraart.pl/autor/659/teresa-pagowska#search )

Teresa Pągowska, Magiczna grupa II, olej/płótno, 150x140, 1979.

Więcej informacji o rekordowej pracy Teresy Pągowskiej :

https://www.desa.pl/pl/wyniki/sztuka-wspolczesna-klasycy-awangardy-po-1945-26-11-565/g5hs/

Ponadto na aukcji zostało zlicytowanych wiele wspaniałych dzieł m.in: obraz pt. Kompozycja – Marii Jaremy został zakupiony za kwotę 732 000 zł, praca Tadeusza Brzozowskiego z 1966 roku została sprzedana za 592 000 zł.  Wśród rekordów aukcyjnych jest praca Jana Dobkowskiego pt. Eteryczna, która zakupiono za blisko 130 000 zł i praca Tomasza Tatarczyka, którego pracę „Trzech artystów” kupiono za ponad 283 000  zł.

Kolejne emocje już niedługo 3 grudnia na aukcji poświęconej sztuce Op-art i abstrakcji geometrycznej, na której oczywiście nie zabraknie prac Wojciecha Fangora, Victora Vasarelego, Juliana Stańczaka, Ryszarda Winiarskiego i wielu wielu innych.

Poniżej link do pełnego katalogu aukcji:

https://www.desa.pl/pl/aukcje/sztuka-wspolczesna-op-art-t-i-abstrakcja-geometryczna/