Ta strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji.

Sztuka w biurze – Businessman 09.2009

1 października 2010

Sztuka w biurze

Amerykański holding finansowy JP Morgan Chase jest właścicielem jednej z najstarszych i największych kolekcji sztuki na świecie. Założył ją 50 lat temu David Rockefeller i od tego czasu firma włącza sztukę do swoich programów filantropijnych i dekoruje dziełami sztuki swoje siedziby na całym świecie.

Pod względem wartości artystycznej i inwestycyjnej, kolekcja JP Morgan Chase nie ma sobie równych w kategorii kolekcji korporacyjnych. Choć nie każdy może być Rockefellerem, coraz więcej firm dostrzega, że inwestowanie w dzieła sztuki to długoterminowa lokata kapitału, a także znakomita promocja firmy oraz sposób kreowania jej wizerunku.
Deutsche Bank w 1970 roku rozpoczął kolekcjonowanie dzieł sztuki, wprowadzając je do biur i sal obsługi klienta, po to, aby, z jednej strony, wspierać współczesnych artystów, z drugiej, dać pracownikom i klientom możliwość stałego obcowania ze sztuką. W ten sposób powstała największa na świecie, licząca 50 tys. prac kolekcja dzieł sztuki zgromadzonych przez jedną firmę.

Również w Polsce bank ten promuje swoją idee ,, Art at work ” – został mecenasem projektu ,, Artcube – potrzeba sztuki dla mas ”. Innym przykładem jest firma Ericsson, która stworzyła własną galerię w swoim warszawskim biurze, gdzie organizuje wystawy prac studentów Akademii Sztuk Pięknych. Promuje tym sposobem młodych polskich twórców, a jednocześnie pokazuje, że w świecie biznesu nie liczą się wyłącznie pieniądze. Z każdej wystawy, firma kupuje jeden obraz, tworząc  tym samym niepowtarzalną kolekcję.  […]

Cały artykuł do przeczytania w poniższym pliku.

Sztuka-w-biurze-Businessman-09.2009

 

Artykuł o dziełach sztuki w przestrzeniach biur_fragment

Źródło: Businessman.pl