Ta strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji.

Wystawa Barbary Pszczółkowskiej-Kasten w Galerii TEST, 31.01-27.02.2019, Warszawa

19 stycznia 2019

Wystawa Barbary Pszczółkowskiej-Kasten w Galerii TEST

Wystawa – Barbara Pszczółkowska-Kasten “Strefy ciszy” w Galerii TEST

Prezentacja prac malarskich Barbary Pszczółkowskiej – Kasten „Strefy ciszy” to pierwsza tegoroczna wystawa w warszawskiej Galerii TEST (działającej w strukturach Mazowieckiego Instytutu Kultury). Podróże po bezkresnych stepach Mongolii zainspirowały artystkę do stworzenia serii abstrakcyjnych pejzaży wykonanych oryginalną techniką, opartą na połączeniu farby i piasku. Wernisaż – 30 stycznia 2019 r. o godz. 19:00.

Wystawa „Strefy ciszy”, którą od 31 stycznia do 27 lutego będzie można oglądać w Galerii TEST, jest malarskim wspomnieniem Barbary Pszczółkowskiej – Kasten z jej podróży do Mongolii. W 2005 roku, w ramach wymiany wystaw, autorka znalazła się wraz z grupą artystów w Ułan Bator. Podróże po mongolskich stepach zainspirowały ją do stworzenia serii abstrakcyjnych pejzaży. Te prace w syntetyczny sposób odnoszą się do odwiedzonych przez nią miejsc i zapamiętanych krajobrazów. Wernisaż wystawy odbędzie się 30 stycznia o godz. 19:00.
Barbara Pszczółkowska – Kasten prezentuje w Galerii Test obrazy z lat 2005–2017. W tym okresie jej twórczość osiągnęła pełnię artystycznego rozwoju. Zakończył się proces stopniowego odchodzenia od aluzyjnego realizmu w kierunku wypowiedzi formułowanej w języku abstrakcji. Źródłem inspiracji pozostała natura, podziw dla jej piękna, harmonii i panującego w niej ładu. Zmienił się jednak sposób obrazowania rzeczywistości, gdzie prymat tematu ustąpił na rzecz wartości czysto plastycznych.

 

Maria Krawczyk, krytyk i historyk sztuki

Artystka oddaje szczególny charakter pustynnego krajobrazu dzięki zastosowaniu oryginalnej techniki cierpliwego pracochłonnego łączenia farby i piasku. Pokrywająca płótno masa sprawia, że obrazy nabierają znacznego ciężaru. Autorka używa różnych rodzajów piasku, uzyskując dzięki temu rozmaite efekty formalne, wykorzystując bogactwo kolorów i odcieni użytego materiału.

Źródło: Mazowiecki Instytut Kultury ( http://biuro-prasowe.mik.waw.pl/49379-strefy-ciszy-w-galerii-test )

 

Prace artystki dostępne w sprzedaży mogą Państwo znaleźć w naszej galerii: https://artoffice.pl/wynajem/artysci/barbara-pszczolkowska-kasten/