Ta strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji.

Wystawa Krzysztofa Musiała w Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie

27 lutego 2018

Widok wystawy Krzysztofa Musiała w Galerii MM w Chorzowie

Zapraszamy w imieniu naszego artysty, Krzysztofa Musiała na wernisaż i wystawę w Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie.

Wystawa trwa od 05 marca do 23 marca.

Wernisaż: 5 marca o godz. 17.00

http://www.galeriamm.eu/prezentacja/harmonogram_wystaw.php?dzial=biezace

 

Prezentowane prace z ostatnich lat, mocno się różnią od tego co widzieliśmy wcześniej na płótnach artysty,  zwykle przedstawiających większe kompozycje figuratywne, osadzone w miejskim otoczeniu. To co pozostało to synteza – uproszczenie modelunku, niedopowiedzenie tożsamości ukazanych postaci – choć to tylko wrażenie płynące ze strony formalnej jego dzieł. W swoim malarstwie, często portretował rodzinę, co nie dziwi, wszak to co nam bliskie jest zazwyczaj ważne i godne uwiecznienia.

Na wystawie znajduje się większa grupa dzieł niewielkich, na których są zawarte  motywy z życia codziennego – jednak są  to niewielkie fragmenty zdarzeń, wspomnienia.  To co nowe  to nie tylko wielkość ale też oszczedność przedstawienia. Widać, że malarstwo Krzysztofa Musiała wkroczyło w nowy etap, w którym, strona abstrakcyjna ( zawsze, w pewnym stopniu obecna ) przeważyła nad stroną z jasną treścią, przedstawiającą konkretne motywy. W niektórych nowych pracach z wystawy widać totalne zerwanie z dotychczasową twórczością figuratywną, na części z nich zniknęła postać, nawet jej fragmenty – a pojawiły się plamy koloru, z motywem kwadratu lub ekspresyjnym – nieregularnym, malarskim  elementem w centrum obrazu. Nowa wystawa pokazuje świadectwo stałego rozwoju tego artysty i dlatego tym bardziej powinniśmy śledzić jego dalszą drogę.

Prace artysty są dostępne w naszym sklepie i w ofercie wynajmu.

Krzysztof Musiał