Ta strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji.

Kamila Model, Wieczór w tamtym ogrodzie, Galeria Promocyjna, Warszawa

23 października 2017

Natura to motyw przewodni wystawy “Wieczór w tamtym ogrodzie” Kamili Model w warszawskiej Galerii Promocyjnej. Artystka tworzy abstrakcyjne pejzaże, które przywołują na myśl oglądane pod mikroskopem amorficzne kompozycje.

Na jej obrazach w wielobarwnej kąpieli świateł i form podglądamy organiczny świat. Model tworzy swoje prace na zasadzie nanoszenia na siebie kolejnych pastelowych plam barwnych (różu, pomarańczu, zieleni, żółci, błękitu), przy jednoczesnym wydobywaniu tła. Nazywa je inspirując się, między innymi, literaturą piękną. “Trzy róże” to tytuł zaczerpnięty z wiersza Bolesława Leśmiana, w którym to poeta za pomocą bogatego opisu natury wyraża silne emocje, ukazując “dwie dusze, dwa ciała ukryte w zieleni”. Na wystawie eksponowane będą również takie prace, jak “Osłona” czy “Cień”. Większość prezentowanych w Galerii Promocyjnej obrazów powstała w przeciągu ostatniego roku.

Urodzona w 1988 roku Kamila Model jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W latach 2012 – 2014 w ramach rezydentury w projekcie DOM gdańskiej Kolonii Artystów prowadziła pracownię malarską. Jej obrazy znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz w licznych kolekcjach prywatnych w Polsce. W 2016 roku została nominowana do Nagrody Miasta Gdańska “Młody Twórca Kultury”.

 

Kamila Model
“Wieczór w tamtym ogrodzie”

wystawa czynna do 5 listopada 2017 r.

Galeria Promocyjna,Rynek Starego Miasta 2, Warszawa

wstęp bezpłatny

godziny otwarcia galerii: wtorek–sobota 11–18, niedziela 13–17

 

Prace Kamili Model dostępne do kupienia mogą znaleźć Państwo także na naszej stronie: https://artoffice.pl/wynajem/artysci/kamila-model/